Rooted Design for Routed Living | Alternatywne strategie projektowania

 subscribe
 english

 Tomek Rygalik

Tomek Rygalik
Urodzony w 1976 r. w Łodzi.
Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej, a następnie projektowanie przemysłowe w Pratt Institute w Nowym Jorku. Po studiach pracował w kilku firmach projektowych w Nowym Jorku, a w 2003 rozpoczął studia podyplomowe w Royal College of Art (RCA). Po ukończeniu RCA, Tomek Rygalik założył biura projektowe w Londynie i Łodzi; dołączył do personelu RCA jako pracownik działu badań. Tomek jest również wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykłada także za granicą. W ostatnim czasie projektował dla DuPont/Corian, Moroso, Artek, Iker, Noti, ABR, Heal's i Ideal Standard.
Za swoją twórczość Tomek Rygalik otrzymał liczne nagrody, między innymi główną nagrodę w konkursie 2006 International Bombay Sapphire Martini Glass Design Competition oraz nagrody BSI Environmental Design Award 2005 i Rosenthal Design Award 2004. Został też finalistą konkursu British Council's International Young Design Entrepreneur of the Year 2007.

Jego prace wystawiane były w Berlinie, Frankfurcie, Łodzi, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Poznaniu, Warszawie i Walencji.

www.tomekrygalik.com